Vladimír LašPlán výcviku (Sooryon Gehoek Pyo)

V jakémkoli podnikání snižuje dobré plánování rizika a zvyšuje pravděpodobnost úspěchu. Dobře plánované programy mohou být srovnány s chytáním ryb do sítě, zatímco špatně plánované mohou být srovnány s chytáním holýma rukama, což je zřetelně neefektivní a mrhání časem.

Protože Taekwon-Do mobilizuje svalstvo celého těla, vyžaduje velké množství energie. Žák se musí nejprve rozhýbat postupně od jednoduchých kroků k obtížnějším, ze základních k pokročilým stádiím rozvoje.

Takto žák pouze nezlepší svoje zdraví, ale rozvine svou techniku důkladně a důsledně. Instruktor Taekwon-Do je zodpovědný za plánování podrobného rozpisu pro každého svého žáka, obvzláště nižšího stupně, aby stanovený program mohli provádět řádně a na včasných základech, kdy žáci dostanou správné množství instrukcí ve specifickém čase.

Plán výcviku by měl poskytnout obecný přehled všech tréninkových programů, jež jsou rozděleny na podrobnější kroky, které ukazují nástin kurzu pro každou skupinu a stupeň třídy v podrobném programu.

Plán výcviku zde uvedený je poněkud široký, ale pro začátečníky, kteří trénují na černý pás 1. mistrovského stupně to představuje základní požadavek. Je nutné, aby instruktor formuloval podrobný tréninkový program a plán lekce. To umožní, aby byl kurz veden efektivnějším způsobem.

Měly by se dodržovat tato tři důležitá pravidla:

  1. Učit žáky podle stupně, aby se vyhnulo nepotřebnému opakování cvičení se staršími žáky.
  2. Rozdělit třídu do kurzů pro děti, dospělé a starší občany. To umožní každému cvičit bez obav ze zranění a přepínání.
  3. Spíše než nechat celou skupinu odpočívat najednou, je lepší rozdělit odpočinek tak, že jedna skupina cvičí a druhá odpočívá a přitom sleduje druhou skupinu. Odpočívající skupina bude schopna odhalit chyby spolužáků, a tak opravit své vlastní.
none

Vladimír Laš vladalas.info

Kontakty

osobní

icq

icq 175019847

Další komunikátory