Peru 2007

trekjižní amerika

Den 19.

sobota 29. 9.

Arequipa

Ráno dostáváme snídani v hostelu na terase. Té včerejší se sice nevyrovná, ale lepší než nic. Po snídani jdeme do muzea, kde je k vidění mumie incké princezny Juanity a vše, co s ní souvisí (vstup 15 S). Průvodce muzeum dokonce označuje za nejzajímavější věc v celé Arequipě. Po muzeu si dáváme oběd v naší oblíbené restauraci na terase a po něm ještě chvíli obíháme krámky se suvenýry. Před třetí si vyzvedáváme baťohy v hostelu a taxíkem odjíždíme na letiště.

Místní letiště není zrovna výkřik moderní technologie, málo kde už člověk vidí letenky vypisované ručně. Letadlo má bohužel hodinové zpoždění, takže místo krásných výhledů na kopce vidíme už jen tmu. Jinak jsme ale s Aero Condor spokojeni. Za hodinu a půl přistáváme v Limě.

Po chvíli dohadování s taxikářem odjíždíme za 30 S do Mira flores, nejmodernější a údajně jediné bezpečné čtvrti. Cesta trvá skoro 40 minut. Nejprve dojedeme k hostelu Flying dog, který vybíráme dle průvodce, ale v něm nemají místo. Taxikář nás tedy bere asi o dva bloky dál do hotelu Lion backfuckers, kde zůstáváme. Noc za 30 S se snídaní a přístupem k netu. Někdo už zůstává rovnou v posteli, někdo jde ještě na pozdní pizzu.

29. 9. 2007 17:36:06: Peru 2007 - Arequipa - sopka ...