Peru 2007

trekjižní amerika

Den 18.

pátek 28. 9.

Arequipa

Do Arequipy přijíždíme v půl páté ráno, vyspalí spíš sporadicky. Do šesti hodin přečkáváme na autobusovém nádraží a teprve poté se taxíkem necháváme odvést na Plaza de Armas. Ve vedlejší ulici nacházíme hostel, který doporučuje Lonely Planet, a ubytováváme se v něm (za třílůžkový pokoj chtějí 50 S, koupelna je sice společná, ale velmi pěkná, a na střeše mají terasu s krásným rozhledem). Poté si na náměstí v restauraci na terase dáváme pořádnou snídani - ovocný juice, houstičky s marmeládou, káva a beefsteak s hranolkama vyjde na 15 S, kdo se místo beefsteaku spokojí s míchanými vajíčky, platí pouze 10 S. K tomu praží sluníčko a nad náměstím létají kondoři. Snídani vylepšujeme ještě o nějaké to pivko.

Dopoledne se vypravujeme na prohlídku kláštera Santa Catalina (za vstup chtějí 30 S). Spleť uliček a místnůstek je poměrně rozsáhlá, ale jednotlivé budovy se od sebe příliš neliší. Než všichni vylezeme z kláštera, je jedna hodina a vydáváme se na oběd. Vybíráme si restauraci na střeše baráku v ulici za katedrálou. Nepatří k nejlevněším (jídlo kolem 25 S), ale jídlo není špatné.

Odpoledne jdem ukojit nakupovačské vášně na místní trh, který má být největší v celém Peru. Trh je opravdu velký, ale nabízí tu pouze věci pro normální potřeby od brambor po morčata a o suvenýry tu nezavadíte. Opouštíme tedy tržiště a do večera bloumáme po obchůdkách kolem náměstí. Jako hlavní suvenýr pak nakoupíme samozřejmě chlast. Všechny flašky ale nevezeme domů, mnohé z nich padnou večer na terase.

28. 9. 2007 6:39:24: Peru 2007 - Arequipa - pohled ze střechy hostelu 28. 9. 2007 10:38:26: Peru 2007 - Arequipa - klášter Santa Catalina 28. 9. 2007 15:53:41: Peru 2007 - Arequipa - tržiště