Kamčatka 2004

trekasie

Úvod

S úmyslem jet na Kamčatku přišel Flix koncem roku 2003. Po Novém roce pak postupně sháněl lidi, kteří by se tam vypravili. Počty i jména se každou chvíli měnili, ale začátkem dubna byl jasných několik lidí - Petr, Maruška, Bobek, Terka. K nim se záhy připojil i Medvěd. Další lidi neustále váhali. Teprve v půlce června se rozhodl přidat i Jehlík s Filipem.

Přípravy se odehrávají pomalu, ale jistě. Flix zjišťuje a rezervuje letenky u společnosti Pulkovo, sháníme mapy, nejrůznější povídání o Kamčatce a vybavení. 10. června děláme první společnou schůzku (kde se nás schází jen 5) a vymýšlíme, co všechno musíme vzít a zařídit.

S mapama Kamčatky to není vůbec jednoduché. Běžně je k dostání pouze jediná mapa s měřítkem 1 : 1 000 000 a podle ní se příliš chodit nedá. Z webu stahujeme atlas jižní poloviny Kamčatky v měřítku 1 : 200 000, který si nakonec Flix půjčuje od Karla i v originální podobě.

Koncem července Maruška sežene kontakt na režiséra ..., který na Kamčatce natáčel několik dokumentů a ty si od něj půjčuje. U Flixe se poté na 2 z 5 dokumentů pouští, ale jejich užitečnost se blíží nule (stejně jako jejich kvalita).

V pondělí 2. je pak ještě snídaně u Marušky, kde domlouváme pár posledních záležitostí.