Argentina 2005

trekautojižní amerika

Den 13.

úterý 6. 12.

Vylézáme kolem desáté. Svítí sluníčko, i když není úplný hicák. Vydáváme se na okružní jízdu Circuito Chico podél Lago Nahuel Huapi (Pargue Nacional Nahuel Huapi). Je tu spousta pěkných "miradorů" (výhledů), spousta prodavačů tykví a dost turistů. Okukujeme též nejluxusnější hotel - Llao Llao. Po projetí celého okruhu odpočujeme z hlavní silnice a jedem 14 km do Villa Catedral, odkud se lanovkou za 35 $ necháváme vyvézt na Cerro Catedral. Nad kabinkovou lanovkou přesedáme na krátkou sedačku, která nás vyváží až na hřeben kopce. Turismus je zde (nahoře i dolu u lanovky) v plném proudu. Je možné se zde nechat vyfotit s bernardýnem, na lyžích, nebo si půjčit ježdíka na zbytky sněhu. My se vydáváme po hřebenu kopce asi 500 m dále, odkud je krásný rozhled na celé jezero, na okolní hory a na 3 kondory kroužící kolem. Krajina je zde na Argentinu netypická a podobá se spíše alpské.

Po návratu z kopce odjíždíme do Bariloche, kde si prohlížíme centrum města - jednu nedostavěnou katedrálu a jedno náměstí - a na hodinku se zavíráme do internetového doupěte. Pak ještě navštěvujeme jednu cukrárnu, kde kupujeme čokoládu za 100 $ - Bariloche je vyhlášeno výrobou čokolády.

V osm večer máme domluvenou návštěvu u Flixova známeho - francouze Xaviéra - který se sem asi před rokem přistěhoval. V pěkném, i když ještě nepříliš zařízeném domku na břehu jezera popíjíme pivko a dovídáme se spoustu věcí o Argentině a všem možném. V deset večer se vracíme do kempu, kde jsme byli minulou noc. Správce se nám směje, ale rozdělá nám oheň v jakési kovové vaničce, u kterého si aspoň dáme ještě jedno pivko a trochu "piňakolády" .

  • Celé lyžařské středisko na Cerro Catedral, včetně lanovky kterou jedeme, už toho dost pamatuje. Všechno co vídíme jsou staré pomalé sedačky či kabinky a jen jedna rychlosedačka. Ale třeba část co nevidíme je supermoderní.
  • Na návštěvě se mimo jiné dovídáme, že letošní zima byla tuhá a že ještě teď je dost sněhu (místy jen týden starého), což se nám později bohužel potvrdí.
  • V cukrárně kromě čokolády kupujeme také místní pivo s příchutěmi. Třešňové pivo není nic moc a chutná jenom Terce, která ho s radostí dopijí. Medové pivo chutná jako hnusné pivo v okamžiku, když se pije, a jako hnusný med v okamžiku, kdy se polkne. A obyčejné pivo chutná bohužel jen jako velmi hnusné pivo a to už dopít nezvládáme.
6. 12. 2005 11:42:01: Argentina 2005 - N. P. Nahuel Huapi 6. 12. 2005 12:19:01: Argentina 2005 - N. P. Nahuel Huapi - hotel Llao Llao 6. 12. 2005 14:21:12: Argentina 2005 - výlet na Cerro Catedral