Argentina 2005

trekautojižní amerika

Den 12.

podnělí 5. 12.

Vstáváme po 5 hodinách spánku - jsme opět na větrné hůrce a stanem to vesele mává. Rychle vše balíme a odjíždíme. Prvních cíl máme nedaleko, asi 20 km. Až překvapivě snadno nalézáme uprostřed placky zkamenělý les, i když se jmenuje jinak než v mapě (Bosque Petrificado Sarmiento). Za vstup se platí 10 $ za osobu, za což se s námi mladá průvodkyně vypravuje "do lesa" .

Je to údajně největší zkamenělý les na světě. V měsíční krajině se povaluje spousta "dřeva" (60 milionů let starého), od malých klacíčků po velké kmeny. Všude leží spousta třísek, co vznikají zmrznutím a praskáním kmenů. Pár třísek jim samozřejmě krademe. Celý "les" neprocházíme - je nejméně 2 km dlouhý a hrozně tu fouká.

Po prohlídce odjíždíme do nedalekého městečka Sarmiento, kde si dáváme oběd (v hospodě s úžasným obrazem z jakéhosi německého seriálu). Pak jedem přes José de San Martín a TeckuEsquel, kde vjíždíme do národního parku Los Alerces. Tímto parkem jen projíždíme podél jezera Futalaufquén a zastavujeme u jednoho vodopádu a na několika výhledech. Po projetí parkem pokračujem až do San Carlos de Bariloche, kde v půl dvanácté nalézáme jakýsi kemp (i když ne ten, co jsme původně chtěli podle průvodce. Chtějí za něj 7 $, ale alespoň tu mají sprchy s teplou vodou, takže se po týdnu zase umejem. Kromě toho tu také mají "svítící stromy" a jsme tu zcela sami.

5. 12. 2005 12:19:37: Argentina 2005 - Bosque Petrificado Sarmiento - zkamenělý les 5. 12. 2005 19:52:13: Argentina 2005 - N. P. Los Alerces - jezero Futalaufquén