Peru 2007

trekjižní amerika

Den 1.

úterý 11. 9.

odjezd z Prahy

V deset ráno se scházíme na Holešovickém nádraží, nasedáme do Pendolína a za 4 hodiny se dostáváme do Vídně. Letadlo nám odlétá až v půl osmé, takže máme spoustu času. Procházíme parkem kolem belvederu a jdeme do centra města. Ve chvíli, kdy přicházíme ke sv. Štěpánovi, spustí se pěknej slejvák. Zalezeme do kostela a sledujeme, jak za deště návštěvníků pěkně přibývá.

Po krátké přeháňce se přesunujeme o pár bloků dále a zalézáme do kavárny na odpolední kávičku a čokoládičku. Pak už sedáme do metra a odjíždíme na letiště. U check-inu nás čeká první nemilé překvapení - zavazadla nám posílají přímo do Limy (přičemž letíme přes Madrid, kde na přestup máme asi 14 hodin, navíc nemáme rezervovaný hotel). Narychlo vytahujeme z baťohů nějaké věci, odevzdáváme je osudu a vydáváme se k bráně. Před ní ještě pojídáme drobnou večeři a dopíjíme všechnu vodu v obavách, že by nás s ní na palubu nepustili. Obavy jsou naprosto oprávněné, kontrolují nám úplně všechno, někdo musí i zouvat boty a největší utrpení nastává ve chvíli, kdy u Sylvy narazí na placatku s ginem a my ji musíme na místě vypít.

Iberia jsou pěkný hamouni a na tříhodinovém letu do Madridu nám nedají ani nic k pití - resp. museli bychom si to koupit. Po desáté přistáváme v Madridu a vymýšlíme, co dělat. Pro jistotu ještě ověřujeme, jestli pro nás skutečně nemají hotel, ale skutečně ne. Obhlížíme letištní halu, ale bez karimatek by tu noc nebyla nic moc. Takže jedem do centra.

Autobus z letiště nás vyklápí kdesi poblíž centra a po zjištění dopravy zpět na letiště (vše jezdí až od šesti od rána) vyrážíme dál pěšky. Centrum je o něco dál než se nám zdálo z mapy a navíc jsou noční ulice téměř mrtvé, a tak místo noční pařby přemýšlíme, kde se vyspat. Vzhledem k příjemné teplotě se nám nejlepší zdá nedaleký park, ale když k němu dorazíme, zjišťujeme, že je za velkým plotem a vstupy jsou do šesti zavřené. Úvahy o přelezení nakonec opouštíme (i když vidíme partičku, která přes plot přelézá naopak ven) a jdeme kouknout ještě na druhý nedaleký park. Ten je za ještě větším plotem.

Dáváme si před ním menší noční sváču, po které se chceme vypravit napříč centrem, že uvidíme. Ovšem hned v druhém baráku narážíme na hostel, a i když nás vyjde přes 20 € na osobu, rozhoduje se v něm přespat.

11. 9. 2007 15:10:04: Peru 2007 - Vídeň - Belveder 11. 9. 2007 23:33:28: Peru 2007 - Madrid