Korsika 2002

trekevropa

Den 2.

Neděle 1. 9.

Jak Rakousko tak Itálii projíždíme bez nejmenších problémů, a tak již v půl čtvrté ráno přijíždíme na parkoviště do "Pisy" . V autobuse pochrupujeme až do šesti a za prvních slunečních paprsků se vypravujeme na prohlídku šikmé věže. Je sice zajímavá, ale kromě ní není ve městě k vidění vůbec nic.

Za hodinu se vracíme do autobusu a přesouváme se do nedalekého "Livorna" . Přijíždíme do přístavu a tam čekáme, až nás pustí na trajekt. Po nalodění na obrovskou almaru, která si říká "Moby Vincent" , si hledáme místa k sezení. Všechna lehátka jsou beznadějně obsazená, a tak se musíme spokojit s nepříliš pohodlnými lavicemi či sedadly uvnitř, na kterých trávíme následující čtyři hodiny nepříliš zajímavé plavby na Korsiku.

Do "Bastie" připlouváme ve dvě odpoledne a hned po příjezdu se nás Korsika snaží přesvědčit, že je skutečně slunečným ostrovem. Rádi zalézáme zpět do klimatizovaného autobusu a jedeme další dvě hodiny až do kempu za městem "Corte" . Tam si stavíme stany, koupeme se v bazénu a večer se seznamujeme se spolucestovateli a očekávanou trasou.

  • V noci se v kempu kromě jiných nocležníků usazuje také jedna šílená cikáda, která nás svým cvrkáním (podobnému spíše vřeštění hejkala) oblažuje značnou část noci.
0:00:00: 0:00:00: 0:00:00: