Kamčatka 2004

trekasie

Den 8.

středa 11. 8.

Ráno se válíme doma a čekáme na telefonát od Ludmily, která má v 11 volat. Nějak se ale telefonátu nemůžem dočkat, a tak ve 12 vyrážíme do města. Pobíháme se a tam, kupujeme pohledy, moskytiéry, mapy (dají se koupit v jediném turistickém knihkupectví ve městě, k naší velké radosti tam mají i atlas střední části Kamčatky, který se v Praze nedal sehnat) a posíláme maily po Internetu.

Po třetí hodině Petr s Flixem odjíždí na úřad opět zkusit získat razítka, zatímco ostatní se jdem kouknout na záliv do jiné části města. Poté se přes trh vracíme zpět domů. Flix s Petrem se vrací v 8 hodin i s razítky, ale jejich získání byla pěkná opičárna a stála 305 růblů na osobu. Náčelnice na úřadu je odmítla dát, neboť na pozvánce do Ruska od agentury máme, že bydlíme v hotelu Avača, takže prý je máme dostat tam, a pokud chceme bydlet u soukromé osoby, musíme mít pozvání od ní. Jakékoliv přesvědčování nepomáhá, a tak odjíždí do Avači zkusit to tam. V hotelu mohou vydat razítko jen lidem, kteří tam bydlí alespoň půl dne a ubytování na půl dne stojí asi 65 €. Nakonec v Avače dostávají alespoň adresu hotelu, kde sice razítka dávají za stejných podmínek, ale ubytování tam stojí jen 305 rublů.

Večer si ještě přebalujeme batohy, neboť další den vyrážíme dosti brzo, a Flix ještě odchází na půlnoční surfování po Inetu.

  • Ve městě kousek od centra nacházíme cestu, která je dlážděná plechama z aut.
  • Vlhkost v bytě je tak veliká, že veškeré pokusy o sušení zcela selhávají. Tato vlkost však vysvětluje šňůry na prádlo, které jsou natažené po celém Petropavlovsku mezi paneláky.
11. 8. 2004 1:54:41: OLYMPUS DIGITAL CAMERA         11. 8. 2004 2:04:37: OLYMPUS DIGITAL CAMERA