Kamčatka 2004

trekasie

Den 12.

neděle 15. 8.

Vstáváme již v půl osmé, abychom to dnes stihli do Pinačva. Po deváté vyrážíme a za půl hodiny už stojíme v Pinačevském sedle (1160 m n m). Odtamtud se spouštíme krásným údolím dál. V jednom místě při přechodu přes zbytky sněhu se Jehlík propadne a musí si nechat zavázat kotník.

Asi 3 km pod sedlem se na cestě asi 25 m od nás objevuje medvěd. 5 vteřin kouká na nás, a pak, možná vyděšen vítězným pokřikem "hurá, medvěd", mizí v křoví. Flix s Maruškou, kteří šli vzadu a neviděli ho, se za ním vrhají, ale nestihnou ho. Po této zkušenosti raději vyndaváme z batohů zvonečky a rolničky a celou další cestu cinkáme jak stádo krav.

Jdeme dál až na třicátý kilometr, kde si dáváme oběd. Z horské pěšinky přecházíme na cestu skrz vysokou vegetaci, tužebníky a bolševníky nám jsou občas nad hlavu. Přesto udržujeme rychlost kolem 6 km za hodinu. Do Pinačeva na 44 kilometru přicházíme v půl šesté. Odsud nás čeká ještě asi 8 km po silnici na autobus do Jelizova, ale asi po 1 km se Filipovi podaří stopnout náklaďák s korbou upravenou na přepravu lidí a ten nás odváží až na autobusovou zastávku. V autě je to i přes strašné vedro příjemná cesta ve srovnání s chůzí pěšky po silnici.

Než přijede autobus dáváme si na zastávce nanuka. Třemi autobusy (s přestupem v Jelizovu a na 10 km) se dopravujeme až domů. Tam děláme večer žrací orgie - krevety (na to, že jsou dovážené až z Dánska, jsou vážně hodně levné) s vajíčky, hovězí steaky s bramborem, pivo, sůši, bonbóny atd.

14. 8. 2004 23:40:09: OLYMPUS DIGITAL CAMERA         15. 8. 2004 7:13:06: OLYMPUS DIGITAL CAMERA         15. 8. 2004 11:30:38: