Argentina 2005

trekautojižní amerika

Den 7.

středa 30. 11.

Dnes konečně po ránu nesedáme do auta, ale bereme si pohorky a vyrážíme pěšky. Nejprve vylézáme na Cerro León (1434 m. n. m.) - výstup asi o 350 metrů. Při výstupu potkáváme přítulné pštrosáče, co zmateně pobíhá kolem nás (zatímco taťka zmizel jen nás zmerčil). Z vrcholu je krásný rozhled na většinu parku. Nacvakáme spoustu fotek a scházíme k řece spojující L. Volcán a L. Belgrano. Původně chceme podél ní jít až k L. Volcán, ale brzy zjišťujeme, že to nepůjde. Po krajích koryta roste neprostupné roští a řeka se v korytu klikatí ze strany na stranu. Po druhém přebrodění to vzdáváme. Vylézáme zpět na vedlejší hřebínek a po něm jdeme až k jezeru. Teda až k jezeru nedojdeme, neboť bychom museli brodit další řeku. Usazujeme se na skále s výhledem na jezero a v závětří si dáváme pozdní oběd. Zpátky do El Rocónu jdeme po cestě. Potkáváme kýč s jezerem, plameňáky, lamami a horami.

Správcová si už o nás dělala starosti. Myslela si, že jen vylezeme na Cerro León a k L. Volcán pojedeme autem. Nasedáme do auta a přejíždíme k L. Belgrano, kde si na ostrově (resp. "skoroostrově") v závětří na pláži stavíme stan. Knedlíky k večeři se vaří hrozně dlouho, a tak víno pijem radši až v teple ve spacáku.

  • Večer přetahujeme fotky do počítače - pohled na notebook v horách u jezera s plameňáky by byla ideální reklama pro firmu Dell.
30. 11. 2005 13:06:49: Argentina 2005 - P. N. Perito Moreno - L. Belgrano 30. 11. 2005 18:23:40: Argentina 2005 - P. N. Perito Moreno - letící plameňáci