Argentina 2005

trekautojižní amerika

Den 6.

úterý 29. 11.

Vstáváme časně, stejně kvůli prudkému větru posledních pár hodin jen nevalně klimbáme. Rychle bouráme stan a jedem dál. Hned po ránu v laguně nedaleko potkáváme první plameňáky. Odbočujeme na vedlejší silnici a po 50 km přijíždíme ke Cueva de las manos - jeskyni s pravěkými malbami. Turistické zázemí je zde teprve ve výstavbě. Platíme 5 $ za vstup a zapisujeme se na seznam návštěvníků - tento týden jsme pátí. Malby se nachází na skalách v kaňonu, který je takovou menší kopií Grand Canyonu. Průvodce, kterého u maleb potkáváme, nám o všem důkladně popovídá. Malby jsou ze 3 období, nejstarší 7000 př. n. l.

Po důkladné prohlídce jedem dál, zpět na "státní" silnici a po ní do Bajo Caracoles, což je typická "díra" . Tři domy, krámek a benzínka (resp. 2 stojany u krámku). Dáváme si pivko, berem benzín a Flix volá Sandře. Ta zatím neví jak dorazí, neboť argentinské aerolinie stávkují. Po obědě v autě na kraji silnice jedem až do Parque Nacional Perito Moreno (za vstup do parku se nic neplatí). Silnice je zde už lehce teréní, ale projet se ještě dá. Už při příjezdu se objevuje velké množství lam a brzy se za lamami které jsou dál než 50 m ani neohlédneme.

Při vjezdu do parku se opět registrujem, dostáváme dotazník na vyplnění a spoustu informací (třeba co dělat, když potkáme pumu). Spát se tu dá na třech místech - v hotýlku Estancia La Oriental (za 90 U$S), v kempu El Rincón, nebo volně na ostrově v L. Belgrano. Volíme druhou variantu a odjíždíme do kempu. Zde se o nás opět postará další správce parku (vlastně správcová) - mají tu připravené závětří na stan, záchod, vodu a vůbec velmi příjemné zázemí. Večeříme a snažíme se zahnat zimu argentinským portským. To se nedaří, a tak raději brzy zalézáme do spacáků.

  • V celém parku jsme jediní návštěvníci.
29. 11. 2005 11:56:07: Argentina 2005 - Cueva de los Manos 29. 11. 2005 18:04:01: Argentina 2005 - P. N. Perito Moreno - lama