Argentina 2005

trekautojižní amerika

Den 10.

sobota 3. 12.

Budík ráno řve v půl osmé, ale jelikož prší a fouká, spíme až do devíti. Za větru a lehkého deště nakonec vyrážíme do kopců a doufáme, že se mraky nahoře roztrhají. Ujdeme jen pár kilometrů k Laguna Capri a vzdáváme to. Vítr i déšť zesilují a všechny kopce jsou zcela schované v mlze. Děláme malé kolečko kolem kempu u  laguny a vracíme se zpátky do El Chalténu.

Ve stanu si dáváme oběd a dvouhodinovou siestu. Počasí je stále stejné, takže místo odpolední vycházky volíme projížďku autem. Podél říčky jedem asi 35 km k Lago del Desierto, které samo o sobě příliš zázračné není, ale cestou aspoň vidíme pěkné peřeje a vodopády. Po návratu potkáváme dvě skupiny čechů, kteří jsou tady už 4 dny. Říkají nám, kde je tu co k vidění (teda nic objevného, co bychom už nevěděli) a doporučují návštěvu nedalekého vodopádu. Tam se hnedle vypravujem (jak jinak než autem). Dokonce se mezi mraky ukáže slunce, takže je pití vína pod vodpádem vskutku příjemné.

Pak ještě zajdeme na večeři a ještě za světla zalézáme do stanu, abychom byli dobře vyspalí na zítřejší sluníčko.

  • Cestou k Lago del Desierto potkáváme zbytky dřevěné lávky přes nějaký příkop. Ačkoliv může být maximálně pár desítek let stará, je zde označena za historickou památku (díky přestřelce s vojákama z Chille).
3. 12. 2005 11:36:23: Argentina 2005 - N. P. Los Glacieros 3. 12. 2005 18:39:01: Argentina 2005 - vodopád u El Chaltén