Argentina 2005

trekautojižní amerika

Den 1.

čtvrtek 24. 11.

Ráno v devět nasedáme do autobusu a odjíždíme směr Vídeň. Je mlha, zima a za Prahou leží sníh. V autobusu je nás všehovšudy asi osm, a tak je cesta příjemná a za necelých 5 hodin jsme ve Vídni. Zde je ještě o poznání větší zima, mokro a posněhává. Pořádné oblečení máme v báglech, takže trochu mrznem. Na informacích zjišťujeme, kudy na letiště, a přes centrum jdeme na zastávku vlaku (či metra), které nás tam má odvézt. Cestou míjíme Sv. Štěpána, ale jinak žádné zázraky Vídně nepotkáváme.

Vlak nás za 3 € odváží na letiště. Tam nejprve půl hodiny čekáme na check-in, a pak další hodinu na odlet. Vše jde ale hladce a jen s mírným zpožděním (45 min.) nastupujem do malého letadla (pro 50 lidí) a odlétáme do Milána.

V Miláně po průchodu pasovou kontrolou usedáme do haly a čekáme na letadlo. Do něj nás nakonec pouští s 90minutovým zpožděním. Tohle už není žádný prcek, ale Boing 777, kde má každý vlastní televizi se solidním výběrem filmů, hrami apod. Vzdálenost do Buenos Aires je sice 11221 km, ale po pozdní večeři usínáme a probouzí nás až snídaně hodinu a půl před přistáním.

  • Při čekání na letišti je velmi zábavné pozorovat srocování davu u vchodu se vzrůstajícím zpožděním.
24. 11. 2005 15:15:38: Argentina 2005 - Vídeň