Argentina 2005

trekautojižní amerika

Ceny

Ceny v Argentýně jsou obdobné jako u nás, možná o něco vyšší, ale není problém si zde koupit vše, co je potřeba. V době naší cesty jsou přibližné kurzy: 26 Kč / 1 USD, 2,94 Pesos / 1 USD, tedy přibližně 8 Kč / 1 Pesos.

V Argentině používají pro pesos značku "$" a pro USD "U$S" ; tak je používáno i zde.

Jídlo - o něco dražší, toustový chleba 2,5 $, 10 dk salámu 4 $, výrazně dražší je tu sýr a navíc není moc dobrý (všechny krávy holt sežerou), láhev dobrého vína od 7 $.

Restaurace - opět o něco dražší než u nás, večeře člověka vyjde na 20 - 30 $. Když ale uvážíme, že za tuto cenu člověk dostane čtyřcentimetrový biftek koukající z talíře ven a litr piva, tak je tu vlastně velmi levně.

Benzín - naopak velmi levný, cenově se pohybuje 2 $ za litru u Buenos Aires a směrem k jihu klesá až na 1,3 $ za litr (díky daňovým zvýhodněním na podporu Patagonie. Na druhuo stranu vzhledem k obrovským vzdálenostem se benzínu projede mnohem víc.

Ubytování - jelikož jsme spali ve stanu a navíc mimo sezónu, takže v kempech nikdo nebyl, platili jsme jen jeden kemp 7 $ za osobu. Od dalších lidí jsme se doslechli, že hostely se dají sehnat od 18 $.

Internet - je zde skoro v každé díře a ve větších městech je v každé druhé ulici. Navíc ceny se pohybují kolem 1,5 $ za hodinu, takže brozdat se dá dosyta.

Tykve - ty jsme probrali pořádně, takže máme dobrý přehled. Nejlevnější neokované lze sehnat v supermarketech za 2 $. S jednoduchou kovovou obrubou jsou tak od 10 $ a různé vyřezávané , složitě oplechované apod. stoupají k 50 $ a dále. Brčka se obdobně pohybují od 4 do 25 $.