Bulharsko 2015

Rodopy aneb krajinou bez turistů od piva k pivu

trekevropa

Den 9.

sobota 29. 8.

Plovdiv

vzdálenost: 4 km, stoupání: 30 m , klesání: 300 m

Vstáváme po 6. hodině a bez snídaně sestupujeme do Chepelare. Tam sedáme na autobus (poi), který nás v deset vysazuje v Plovdivu (poi). Tady se s námi loučí Králík s Luckou, kteří vlakem pokračují dále do Rily. My si odkládáme batohy na nádraží a jdeme si prohlédnout město s úmyslem ve 3 odpoledne odjet do Sofie. Když se ale po poledni sejdeme na kopci Nebet Tepe (poi) ve starém městě, konstatujeme, že tu zůstanem až do zítra. Jednak je dle Vody Plovdiv rozhodně hezčí než Sofie, a jednak je večer v amfiteátru finále mistrovství světa v taekwondu s volným vstupem.

Ubytování nalézáme v nedalekém Hikers hostelu (poi). Jdeme si pro batohy a do večera ještě couráme po městě. V sedm si dáváme piknik na Nebet Tepe a v půl deváté se přesunujeme do amfiteátru (poi). Tam zhlédneme finálové zápasy v matsogi týmů a kromě toho při vyhlašování vyslechneme několik hymen (nejvícekrát samozřejmě KLDR, ale párkrát i tu českou). V jedenáct večer si pak opět jdeme sednout na Nebet Tepe, tentokrát s lahví vína a kytarou (vypůjčenou z hostelu).

  • Hikers hostel je příjemné místo se zajímavou atmosférou. Jeho drobnou nevýhodu objevuje Terka až v Praze, a sice tu, že jí tam pokoušou štěnice, a to tak kvalitně, že je to vidět ještě po měsíci.