Bulharsko 2015

Rodopy aneb krajinou bez turistů od piva k pivu

trekevropa

Den 1.

pátek 21. 8.

Odlet, cesta ze Sofie do Smolyanu

Ráno v 7:30 se scházíme na letišti a přes Bělehrad (kde ochutnáváme místní pivo Jelen) odlétáme do Sofie (poi). Letadlo má sice drobné zpoždění, ale ve čtyři jsme na místě. Na letišti nás odchytne naháněč a nabízí nám odvoz na autobusové nádraží za 1 € na osobu, což nám přijde jako dostatečně nízká cena za bezproblémovou cestu.

V pět už máme koupené lístky do Smolyanu (25 lev / osobu) a ještě se vypravujeme taxíkem do Extreme sportu (poi) koupit plynové bomby. I to proběhne bez problémů a v šest odjíždíme autobusem.

Do Smolyanu (poi) dorážíme v půl jedenácté za solidního deště a nemáme chuť jít kamsi za město hledat místo na spaní. Podle Lonely Planet tedy hledáme první hostel (U tří jedlí - poi), kde naštěstí mají místo, i když máme o 2 postele méně než nás je. Paní domácí je ovšem extrémně příjemná a snaží se nám ve všem vyjít vstříc.

  • I když v hostelu dostáváme o dvě místa méně, díky velikosti dvojpostelí by nám prakticky chybělo jen jedno. Nicméně Karel i Voda touží oba spát na zemi, takže výsledkem jsou zbytečně prázdné postele.