Arménie 2010

Přechod Geghamských hor

trekasie

Den 9.

sobota 18.9.

Jerevan

Dnešek se rozhodujeme strávit v Jerevanu. Po příjemné domácí snídani se vydáváme pěšky přes centrum. Projdeme přes Náměstí republiky a kolem katedrály (monstrózní stavba z roku 2001) dojdeme na tržiště, kde strávíme něco přes hodinu. Jelikož se žádné obří nákupy nekonají, nemusíme se s věcmi vracet a rovnou se vypravujeme podívat se na pevnost Erebuni.

Trolejbus nás zaveze od katedrály až na konečnou přímo pod pevnost. Zde se právě konají dny evropské unie s výstavou jakýchsi fotografií, díky čemuž je vstup zdarma. Na to, že se jedná o nejvýznamnější památku Jerevanu, je to dost bída. Pár kamených zdí pospojovaných betonem a pod tím nic neříkající muzeum. Je zde výhled na téměř celý Jerevan, který odsud působí snad ještě více špinavě a ošklivě.

Vracíme se zpět do centra, vyměňujeme ještě nějaké peníze a jdeme na poslední jídlo (opět za cenu 28000 AMD). Restaurace poměrně luxusní, ale obsluha ani neví, která sklenička je na co. Jídlo je naštěstí dobré. Po jídle zajdeme do sámošky nakoupit nějaké věci domů a vracíme se do bytu. Cestou potkáváme dva mladíky, kteří se k nám mezitím přistěhovali (jsou ubytovaní na matračkách v obýváku). To nám v zásadě nevadí, horší zpráva je, že neteče voda kvůli havárce. Obejdem se bez ní, dojídáme a dopíjíme nějaké drobné zásoby a v jedenáct si jdem alespoň na chvíli lehnout.